kombi yandığı halde petekler ısınmıyor

Kombi yandığı halde petekler ısınmıyor neden olabilir ? tesisatın içinde biriken kireç tortu ısınma problemlerine yol açar bu yüzden petekler iyi ısı vermez. Bu yüzden tesisatı her 3 senede bir kez mutlaka temizlenmelidir.

Kombi çalışıyor ama petekleri ısıtmıyor ise mutlaka bizi arayın tesisatı makine ve özel tesisat temizleme kimyasalları temizliyoruz. Tesisat boruları ve peteklerin içi ilk günkü gibi temiz olacak ısı her yere eşit miktarda dağılacaktır. Kombi yandığı halde petekler neden ısınmıyor şimdi detayları ile açıklayalım.

Kombi suyu ısıtıyor petekleri ısıtmıyor

Sıcak su akıyor petekler ısınmıyor ise mutlaka bir sorun vardır. Petekler tıkanmış olabilir bu yüzden kombi görevini yerine getirmiyor olabilir. Bunu anlamanın tek yolu petek temizliği yaptırmak. İstanbul genelinde tesisat petek temizliği yapan firmamızı arayın Avrupa ve Anadolu yakasında şubelerimiz vardır.

Kombi çalıştığı halde peteklerin ısınmaması normal bir durum değildir ya kombi ile alakalı yada peteklerin içi ile alakalı bir sıkıntı vardır. Kombi ile alakalı sıkıntıları markanın yetkili servisini arayarak çözebilirsiniz petekler ile ilgili bir sorun var ise bizi arayarak makineli petek temizleme servisi alabilirsiniz.

Kombi yandığı halde petekler ısınmıyor sorunu kombi petek tesisat temizliği yapan servislerle çözülebilir. Kalorifer kombi petek temizleme zaman içinde panel içlerinde biriken ve ısıtma tesisatını ılık, soğutmaya doğru götüren peteklere yapılır. Özel bir termal kamera ile dıştan inceleme yapılması sonucunda hangi peteklerin sorunlu olduklarını kısa süre içerisinde bulabiliriz. Özel olarak kenardan takılarak cihaz ile temizlenebileceği gibi havlupan ile tüm petekler veya birkaç grup halinde iyi ısınma sonucunu elde edebiliriz.

Kombi yandığı halde petekler ısınmıyor petek temizliği kırmadan, sökmeden petek iç, dış temizliği yapan servistir. Petek, tesisat temizliği nasıl yapılır? Kalorifer, zeminden ısıtmalı, mobil, merkezi ısıtma tesisatı, demir döküm petek temizliği için sökülebilir durumda olan havlupanı kullanırız. Havlupanı banyodan söküp, iki hortum ile cihaz bağlantısını yaparız. Su devir daim yaptırılır ve tesisatın içindeki kaba pislik cihazımızda birikir. Peteği tıkayan, soğumasını, ılık kalmasını sağlayan sebep, neden kireç, pas, tortu, su taşı ve daha nice maddelerdir. Yapılacak ilk işlemden sonra orta, uzun, küçük petek altı, üstü, ortası ısınmıyor gibi sayısız durumlarda solüsyon eklenerek mükemmel şekilde temizlenmektedir. Solüsyon alınamayan kirlerin ufalanmasını sağlarken, dakikadaki hızı 500/saniye olan cihazımız ile en uzaktaki peteğin içini bile sorunsuz şekilde temizleyebiliriz.

Kombi yandığı halde petekler ısınmıyor petek temizliği makineli kırmadan petek temizleme servisidir. Kombi petek bakımı yapan firmalar olarak ateşleme haznesi, kombi su filtresi tıkanıklığı, kombi parça arızası, petek yanlış bağlantı yapılan tesisat arızaları düzeltme, onarma, yenileme gibi sayısız çalışmalarımız vardır. İyi ısınmayan, ılık, soğuk kalan petekler, yatak odasındaki petek ısınmıyor, çocuk odası soğuk gibi sayısız durumlarda bizi arayarak ortalama 1-2 saatte bu sorunların aşılmasını sağlayabiliriz.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55