petek ısıtmıyorsa sorun nedir

Petek ısıtmıyorsa sorun nedir diye soruyorsanız eğer en büyük sorun peteklerin içlerinin tıkanmış olması olabilir. Peteklerin kış boyunca kullanımı, özellikle soğuk kış günlerinde sürekli olarak yüksek derecede kombinin çalışması peteklerin içlerinin atıklar ile dolmasına neden olmaktadır. Buda peteklerin ısınmasını engellemektedir.

Petekler ısıtmıyorsa sorun nedir, ne yapılabilir, ev sahipleri bu gibi durumlarda ne yapacaklarını pek bilmiyor aslında. Petekler ısıtmadığında yapılan ilk şey kombi yetkili servisine haber vermek oluyor. Kombi yetkili servisi kombi üzerinde gerekli temizlik ve bakım işlemlerini yaptıktan sonra evinizden ayılır. Yapılan bu bakımdan sonra petekleriniz hala ısıtmıyorsa o zaman sorun peteklerdedir. Peki bunu nasıl anlayabilirsiniz.

Kalorifer Petekleri Isınmıyorsa Sorun Ne Olabilir

Petek ısıtmıyorsa sorun nedir bunun çözümü için öncelikle peteklerinizi iyi bir şekilde kontrol edin. Petekleri ellediğiniz zaman peteklerin sadece belli bir bölümü ısınıyorsa, petekler geç ısınıp çabuk soğuyor ise, peteklerin sadece yarısı ısınıyor ise işte o zaman yapılması gereken şey peteklerin içlerinin temizlenmesidir. Çünkü uzun süre kullanım nedeniyle peteklerin içerisinde biriken atıklar peteklerin ısınmasını engelliyor. Bu durumda evinizin ısınmasını engelliyor ve soğuk kış günlerinde zor zamanlar yaşamanıza neden oluyor. Ayrıca ay sonunda da yüksek bir doğalgaz faturası gelmesine sebep oluyor. Bu tür sorunlar yaşadığınız anda vakit kaybetmeden petek temizliği yapan bir tesisat firmasından yardım almalısınız.

Petek temizliği yaptırmak için en uygun zaman sonbaharda yani havalar iyice soğumadan petek temizliğinin yapılmasıdır. Ama o zaman petek temizliği yaptıramadınız ve havalar soğuyup petekleri yaktığınızda baktınız petekler ısıtmıyor. İşte o zamanda makineli ve ilaçlı petek temizliği yapan firmalardan yardım alırsanız eğer kısa sürede petek temizliğini yaptırabilirsiniz. Kimyasal ilaç ve makineler ile petek temizliği yapıldığında peteklerin sökülmesine gerek yoktur. Eviniz içerisinde bulunan bütün peteklerin temizliği birkaç saat içerisinde gerçekleştirilerek kullanıma hazır hale getirilir. Bu sayede soğuk kış günlerinde evinizde üşümez ve yüksek doğalgaz faturası ödemek zorunda kalmazsınız.

Petek ısıtmıyorsa sorun nedir bu konuda bilgi almak için internet sitemizdeki bilgi verici yazıları okuyabilir aklınıza takılan sorular için de firmamızın iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55