bayrampaşa kartaltepe petek temizliği

Bayrampaşa Kartaltepe petek temizliği işleminde soğuk kış günlerinde peteklerin içerisinde birikmiş olan atıkları kombi petek temizleme makineleri ve petek temizleme ilaçları ile temizlemekteyiz. Kış aylarında petek ve soba ile ısınmaya çalışırız. Ama sobalar biraz eskidiği için peteklerin kullanımı daha yaygınlaşmıştır. Petekler kullanımı fazla olduğu zaman , gün geçtikçe içerisinde farklı oluşumlar biriktirir. Bu oluşumlar kireç , tortu , pas ve çamur gibi oluşumlardır. Peteğin içerisindeki suyun kullanımı fazla olduğu zaman içerisinde bu tür yabancı maddeleri meydana getirir. Petek temizliği bakımının yapılması demek bu maddelerin peteğin içerisinden atılmasını sağlamak ve ısınmayan peteğin tekrardan ısınmasını sağlamak demektir. Peteğin ve kombiden tekrardan yüksek verim almak istiyorsanız en kısa sürede bu soğuk zamanlarda bizlerle iletişime geçiniz.

Kartaltepe Petek Temizlemesi Yapan Yerler

Kartaltepe petek temizliği konusunda dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesi de peteklerin dış temizliğidir. Petek dış temizliği sağlık açısından petek iç temizleme kadar önemlidir. Petek iç temizliği yapıldıktan sonra ısınmayı sağlarken dış temizliği petekte oluşan tozları kapsamaktadır. Peteklerin iç temizliği yapıldıktan sonra ısı yüksek verime ulaşacağı için peteklerde oluşan tozun havaya karışacağı da söz konusu olmaktadır. Bu da sağlığı fazlasıyla olumsuz yönde etkilemektedir. Özellikle ileri yaşta insanları ve çocukları etkileyen bu tozlar alerjik rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Bayrampaşa Kartaltepe petek temizliği dikkat edilmesi gereken bir noktada temizlik sonrası kombi tahliye boruları ve filtrelerinin mutlaka kontrol edilmesi ve temizlenmesidir. Petek temizleme işinde uzman olan firmalar buna dikkat etmektedirler. Ancak işinde profesyonellikten uzak olan kimi kameralı tesisatçılar bu detaya dikkat etmemekte olduğundan petek temizliği sonrası ısınma daha da azalabilmektedir. Önemli nokta referanslarını kontrol ettiğiniz iyi firmalarla çalışmaktır. Kombi petek temizleme işlemleri 2 veya 3 yılda bir tekrarlanmalıdır. Çünkü bu yabancı maddeleri engellemek ömürlük olmadığı için tekrardan oluşacaklardır.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55