evde petek temizliği nasıl yapılır

Evde petek temizliği nasıl yapılır ? Temizlik makineleri ve temizleme kimyasalı kullanmadan tam bir temizlik yapılmasından söz edilemez. Çünkü bulaşıkları yıkadığımız zaman bir deterjan aynı zamanda çamaşırlar içinde deterjan kullanarak temizliği sağlıyoruz kalorifer peteklerini temizlemek içinde petek temizlik kimyasalları kullanılmaktadır.

Evde Petek Temizleme Fiyatları

Evde petek temizliği nasıl yapılır ? Kalorifer peteğinin iç temizliği nasıl yapılır? Kombi ve petek için farklı teknikler vardır. Sorun oluşturan petek içindeki temizlenmeme nedeniyle oluşan korozyon sonucunda kireç, pas, tortu, çamurun birikmesi, su kanallarını tıkayacak duruma gelmesi ve bu maddelerin de kombi filtresini tıkaması şeklinde yazabiliriz. Hatta kombinin bazı parçalarında arıza oluşturabilme ihtimali de olmakla birlikte tamamen önlemleri alarak temiz aşamaya hemen getirebiliriz.

Kalorifer peteklerindeki vanalar nasıl olmalı? Peteğe en yakın daha az, en uzak daha fazla vananın çevrilmesi gerekir fakat bunu yerinde görerek ekiplerimiz hemen düzenleyebilir. Yalnız tek başına kalorifer, petek vana, reglaj ayarının doğru yapılması sorunu çözmez. Korozyon oluşturucu maddelerin tesisat içerisine zarar vermeyecek düzeyde taktığımız cihaz hortumu ve ilaç ile basınçlı formatta belli bir süre temizlenmesi, yıkanması gerekir. Kalorifer peteklerindeki tozlar nasıl temizlenir ? Bu temizleme sırasında basınçlı ilaçlı su sürekli petek su katmanlarına girer ve oradan yol alarak cihazımızın hortumundan geçer, filtre bölgesindeki tüm kir tabakaları birikmeye başlar. Öyle ki çalışmanın sonlarına doğru bazı faydalı çalışmalar ile tüm sorunları bitirebiliriz.

Evdeki peteklerin temizliği ne kadar sürer? Ortalama 6-7 petek bir, iki saate kalmadan temiz duruma getirilebilir. Alınan tüm kir öbeklerinden sonra aktarılacak temiz su, koruma sıvısı, ilk ısıtma işlemleri, kombi bakımı isterseniz bu yöndeki çalışmalar, pek çok ince ayarlamalar ile sorunu kısa sürede garantili olarak bitirebiliriz.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55