Kalorifer peteğini nasıl temizlerim

Kalorifer peteğini nasıl temizlerim ? Kalorifer peteğinin tozu, içi nasıl temizlenir? Kalorifer peteğini yıkayan firma olarak içindeki kireç, tortu, çamur birikintilerinin petek kanalını tıkaması, soğuma yapması sorunları için ilaçlı, basınçlı su makinesi ve kalorifer ızgarası dışındaki tozlar için ise kuru buhar makinesi ile kesin garantili çözüm sunmaktayız.

İlk önce petek temizliği nasıl yapılır bilmek gerekir yazımızda peteklerin nasıl temizlendiği yazmaktadır ancak profesyonel  temizlik için firmamızı arayınız. Avrupa ve Anadolu Yakasında şubemlerimiz vardır.

Evde Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Kalorifer peteğini nasıl temizlerim ; kombi 70 derecede iken yanındaki peteğin bile bu sıcaklıktan uzak olmasının sebeplerini araştırabiliriz. Cihaz ve tesisat ne kadar periyodik bakımı özenli bir şekilde yapılırsa o kadar sorunsuz çalışacaktır. Örneğin, petekteki kirli çamur olduğu yerde kalmaz. Kombi filtresine doğru hareket eder ve oradaki tıkanma soğumayı artırabilir ve fazladan yakıt tüketmenize yardımcı olur. Tesisatın içine sırf ilaç ekleyerek suyu almak çözüm değildir. Bu ilacın zararsız olması ve getireceğimiz cihazla basınçlı suyun aktarımı ile tahliye boru hattından devir daim yaptırmaktayız. Örneğin, kombi filtresini çıkartarak yıkasak bile içindeki pislikleri ve kalorifer peteklerindeki tıkanıklıkları aldığımız ancak o zaman düzelme olacaktır. Cihazımızın tesisata takılması ve ilacın tesisat içine eklenmesi, dolaşması ile basınçlı olarak hareket eder ve peteğin içini yıkayarak içindeki çamuru, kireci hareket ettirir ve cihazımıza geleceği için onu da filtre haznesinde kalmasını sağlarız. Bu sayede tekrar kirlenme söz konusu olmaz.

Evde petek temizliği nasıl yapılır ısınmayan, soğuk kalorifer, petek için değişim yapılması, yenisini taktırma işlemleri her zaman gerekli değildir. Peteğin içini güçlü basınçlı su ile bir saat kadar yıkayarak tüm kirliliği en uzaktaki petekten bile hortumlar ile alınmasını ekibimiz sağlaması ile ilk ısınma arasındaki farka sizde inanamayacaksınız. Petek verimliliğini artırma, kullanım süresini uzatmaya teşvik edici koruma sıvısı aktarımı, tesisatın içindeki tüm pisliklerin alınması ile ısı artışı, yakıt düşürücü avantajların olması ile mükemmel çözümleri sizlere sunuyoruz.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55