sütlüce petek temizliği

Sütlüce petek temizliği tesisatçı firması olarak peteklerin içerisinde birikmiş olan yabancı atıkları ilaçlı petek temizliği hizmeti ile temizliyoruz. Evlerimizde kullanılan petekleri zamanla eskimesi, çok kullanılması veya suyun yapısından dolayı arızalanmakta ısıtmama sorunuyla karşılaşmanıza neden olabilir. Isıtmama sorunu olan petekler için öncelikle yapılması gereken peteklerin içinde hava olup olmadığına bakılmalıdır. Peteğin içerisinde hava varsa boşaltılmalıdır. Havası boşaltıldıktan sonra bile ısıtma sorunu yaşayan peteğiniz varsa içerisinde çokça kireç ve tortu birikmiş demektir. Peteklerin içerisinde oluşan tortular ve kireçlenmeler peteklerin istediğiniz ısıyı vermenize engel olur.

Sütlüce Petek Temizliği Yapan Firmalar

Beyoğlu Sütlüce petek temizliği işini yapan sektörde birçok firma vardır. Bu firmalardan birini tercih edecekseniz petek temizleme makinesi kullanan firmaları tercih etmeniz ve işini iyi bilen garantili bir şekilde petek temizliği servisi veren firmaları tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Gelen firma temizleme makinesi ile bir petekten veya kombinin tesisatı altından makineyi bağlar. Bu işlem yapılırken kombinin kapalı olmasına dikkat edilir. Yine bu işlem sırasında tüm petekler açık olmak zorundadır. Temizleme makinesinin haznesine su koyulur ve 5 dakika boyunca o suyun peteklere ulaşması ve kaba pisliğin alınması sağlanır. Daha sonra bu makinenin haznesine peteklerin büyüklüğü hesap edilerek kimyasal ilaç konulur ve aynı şekilde 5 dakika kadar bu ilacın peteklere ulaşması sağlanır. Kimyasal tüm tesisata ulaştığı zaman peteklerin vanası kapatılır ve petekler tek tek açılarak gücün tek bir peteğe verilmesi sağlanır. Bu işlem sırasıyla tüm peteklerde uygulanır.

Sütlüce petek temizliği yapan uzman ekiplerimiz petek temizliği sonrasında kombi filtrelerini de temizlemektedir. Basınç uygulanan tesisatta atılan kirlilikler kombi filtrelerine de takılmaktadır. Bu işlem kış aylarında sık sık tekrarlanmalıdır. Kombi bakımı her yıl yaptırılırken petek ve kalorifer temizliği tesisatta kontrol ettirilebilir. Normal olarak iki veya üç yılda bir petek temizleme yaptırılmalıdır. Petek temizliği için gelindiğinde tesisatta kontrol edilmelidir.

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın

Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55