eyüp kombi petek temizliği

Eyüp kombi petek temizliği yapan tesisat servisi telefon numarası 0551 231 83 55 petek temizleme makinesi ile kimyasal kullanarak hizmetinizdeyiz. Petek temizliği sektöründe lider firmamız aynı gün içinde Eyüp semtine hizmet vermektedir.

petek temizliği eyüp

Eyüp petek temizliği, Eyüp bölgesinde petek temizleme cihazı ile basit ve hızlı bir şekilde kalorifer tesisatı ve peteklerin temizlenmesini içeren işlemdir. Bu cihaz sayesinde peteklerin sökülmesine gerek kalmadığı gibi etrafın kirlenmesi de söz konusu olmaz. Petek temizliğinin yapılmaması suyun iyi ısınmaması durumu ile sonuçlanacağı için bulunulan ortam da yeterince ısınmayacaktır. Bu nedenle petek temizliğinin düzenli olarak yaptırılması gerekmektedir. Zamana ve kullanıma bağlı olarak kalorifer tesisatında ve peteklerde bir takım problemler oluşabilmektedir. Kalorifer tesisatının içinde oluşan kireç, hava, pas, tortu gibi birikintiler temzilenmediği takdirde suyun ısınmasını engellemektedir. Bu birikintilerin temizliği, petek temizleme kimyasalı ile yapılmaktadır. Peteklerin değiştirilmesine gerek kalmadan, petek içine temizleyici solüsyon aktarılmaktadır.

Bu solüsyonla birlikte basınçlı su gönderilir ve içerdeki birikintiler klozet ya da tuvalet hattından akıtılmaktadır. İşlem kısa sürede tamamlanarak yüzde yüz etkili sonuç vermektedir. Bu işlem sayesinde peteklerdeki ısınmama sorunu tamamen ortadan kalkmaktadır. Eyüp kombi petek temizliğinde peteklerin dış temizliğinin yapılması için ise özel teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Kuru buhar makinesi ile yapılan işlemde üstten su dökmeye gerek kalmadan bakım yapılmaktadır. Öncelikle zemine bir branda serilerek işleme başlanmaktadır. Kuru buhar, peteklerin arasındaki tozlara ve yabancı cisimlere çarparak bu birikintilerin serilen brandanın üzerinde toplamaktadır. Bu şekilde petek arası temizliği çok kısa bir sürede etrafın kirlenmesine sebep vermeden tamamlanmaktadır.

Eyüp kombi petek temizliği işlemi yapan firmaların büyük çoğunluğu teknolojik cihazlarla çalışmaktadır. Yine de peteklerine bakım yaptıracakların firma seçerken hangi yöntemlerle temizleme işlemi yaptıklarını araştırmaları faydalı olacaktır. Özellikle kış aylarına girmeden önce gerekli bakımların yaptırılması çok önemlidir. Kaloriferin sıcaklık derecesinin yüksek ayarlanmasına rağmen petekler ısınmıyorsa, ortam sürekli soğuksa bu bakımın yaptırılma zamanı gelmiş demektir. Yüksek doğalgaz faturalarına da sebep olacak bu durumun bir an evvel önüne geçilmesi gerekmektedir. Eyüp kombi’de bu bakımı yapan firmalardan randevu alarak kısa zamanda ekonomik fiyatlarla işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Peteklere iç ve dış temizlik işlemi yaptırıldıktan sonra ortamda oluşacak sıcaklık değişiminin etkisi net şekilde anlaşılmaktadır. Düzenli olarak yaptırıldığında ısınma sorunlarının önüne geçilmektedir.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55