Petek Temizleme

Petek temizleme web sitemize hoş geldiniz . Web sitemizde petek temizleme nedir , nasıl yapılır , bireysel yolları varmıdır gibi konulara açıklık getireceğiz . İstanbul petek temizliği servisimiz profesyonel anlamda temizlik işlemlerini yapar.

Petek Temizleme firmaları arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bir şirketin kurumsallığıdır. Kurumsal şirketler sabit bir telefon hattı ile hizmet verirler , yapılmayacak şekilde ucuz fiyat veren kişilere itibar etmeyiniz. Tesisat temizleme kimyasalı markası çok önemlidir hangi ürünü kullandığının bilgisini mutlaka isteyiniz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

 • İlk olarak çözücü kimysal tesisatınıza dökülür . Bu kimyasal çeşitli yapı marketlerde ve internet sitelerinde satışa sunulan bir sıvıdır . Burada dikkat edilmesi gereken doğru malzemeyi doğru yerde kullanmak çok önemlidir . Bir çok petek temizleme kimyasalı görevini yerine getirmemektedir . Firmamız  uzun yılların vermiş olduğu bilgi birikimi sayesinde en doğru malzemeyi en etkin şekilde kullanmaktadır . İlacın etkisi ile tesisatın içine yer etmiş ; tortu , balçık ve partiküller toz haline gelir .Kullanılan kimyasal hakkında T.S.E belgemiz mevcuttur. Türk Standardları Enstitüsü Analiz Raporu için tıklayınız.
 • Petek temizleme makinası tesisata bağlanarak bu pislikler temizlenir . Temizlik aşmasında basınçı bir şekilde devirdaim yapan su tesisattaki pislikleri söker bu işlem yaklaşık 30 dk sürmektedir .Bu işlem süresince pislikler petek temizliği makinasının içerisinde toplanmaktadır . Eskiden böyle bir sistem olmadığı için ilkel yöntemler kullanılıyordu . Petekler yerinden sökülüp tek tek basınçlı su ile temizlenmeye çalışılıyordu ancak peteğin dibine yer etmiş partiküller ancak silisyonlu petek temizleme makinası ile yapılmalı . Makina yokken temizlik olmuyor muydu ? Evet oluyordu ama tam değil kısmi bir temizlik . Makineli yapılan temizlik işlemi ilk günkü performası ile yanarken size yakıttan da tasarruf sağlayacaktır .
 • Bir sonraki uygulamamız ise ilaçlanan tesisatta ilacın etkisini yok etmek yani suyun PH derecesini ayarlamak . Bu işlemi PH dengeleyici kimyasallarımızla yapıyoruz . Bu sayede kimyasal kalıntılar size zarar vermeden önüne geçmiş oluyoruz . İnsana ve insan sağlığına önem veren şirketimiz bazı firmaların sadece para kazanmak amaçlı yaptığı işlemlerden kullanılan kimyasalın kalitesizliği ve işçiliğin kalitesizliği ile ısınmayı bırakın bozulan kombileri gördük lütfen dikkat edelim . Petek temizleme fiyatları araştırırken işin niteliğinide araştırın ; mesala firmanın yeri , kaç kişi çalışır , fatura kesebilir mi bu saydığımız maddeleri uygularsa profesyonel olarak bu işi yapıyor demektir . Diğer türlü bir telefon numarasını internete vererek yapılamyacak derecede fiyatlar vererek servis veren firmalara bir daha ulaşmanız mümkün olmayabilir .
 • Son adım ise peteklerin reglaj ayarı yapılarak tesisata sıcak su verilir ısınan petekleri kontrol ettikten sonra servis formu imzalanır ve işlem sona erer .

Petek Temizliği

Verdiğimiz temizleme servislerinde sadece kendi personelimiz hizmet verir , taşeron adam kullanmayız bu yüzden nerede ne işlem yaptığımı çok iyi biliyoruz . Yaptığımız tesisat temizliği işlemlerine garanti veriyoruz. Müşterilerimizin ayırt edemediği bir husus petek temizliği ve kombi temizliği işlemlerini bir anda yaptırmaya çalışmaları . Sayın müşterilerimiz kombi petek temizliği yukarıda saydığımız adımlarla gerçekleşen bir tesisat işlemidir kombi temizliği ise kullandığınız markanın bölge yetkili servisi tarafından yapılmalıdır çünkü bütün kombilerin tesisatından anlayan bir insan yoktur herşeyi bilen biri hiç birşeyi tam bilmiyor demektir . Üstün körü yapacağı bir işlemle sadece para avcılığı yapmaktadır. Kombi temizliği biz yapmıyoruz sizede yetkili servisleri öneriyoruz.

Kombi Petek Temizliği

Kombi temizleme aşamaları ;  brilör temizliği , genleşme tankı hava basıncı kontrol edilmesi , gaz basınç ayarları kontrol edilmesi , pompa gücü kontrol edilmesi , elektrik bağlantılarının kontrol edilmesi , rekor bağlantılarının kontrol edilmesi , gidiş ve dönüş filitrelerinin kontrol edilmesi en son işlemde cihazı kontrol ettikten sonra çalışır vaziyette teslim alın böylelikle sonradan oluşabilecek bir sıkıntının önüne geçmiş olursunuz.

Petek temizliği yaptırmak yakıt tasarrufu sağlar mı ?

Tesisat temizleme işlemi ardından tesisatta bulunan partikülleri silisyonlu radyatör temizliği işlemi yapıldıktan sonra rahatlama görülür . Kombi devirdaim yapamadığından suyu devamlı ısıtmak zorunda kalırdı temizlik işleminden sonra bu ısıtma süresi uzayacak ve yakıt tasarrufu sağayacaksınız .

Özel olarak yakıt tasarrufu sağlayan kimsal da kullanmaktayız bu kimysalları genelde hatla petek arası uzun olan yerler seçer yani iş yerleri , ofisler gibi  bu kimyasal radyatörün içindeki suyun geç soğumasını sağlayan maddeler içerir böylece kombi kendini daha geç ısınmaya alır ve yakıt tasarrufu sağlanır .

Hizmet Verdiğimiz İlçeler

Hizmet verilen ilçeler bakımından sınırlarımız yoktur. Avrupa yakası petek temizliği servisi Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar ,Bahçelievler ,Bakırköy , Başakşehir ,Bayrampaşa ,Beşiktaş , Beylikdüzü ,Beyoğlu ,Büyükçekmece ,Çatalca , Eyüp , Esenyurt ,Esenler ,Fatih , Gaziosmanpaşa  , Güngören , Kağıthane , Küçükçekmece ,Sarıyer , Silivri ,Sultangazi , Şişli ve Zeytinburnu petek temizleme servisleri vermektedir.

Anadolu yakası petek temizleme servisi bölgeleri ; Adalar , Ataşehir ,Beykoz , Çekmeköy ,Kartal , Kadıköy , Maltepe , Pendik , Sancaktepe , Sultanbeyli ,Şile , Tuzla ,Ümraniye ve Üsküdar petek temizliği servisleri veriyoruz. Bunun dışında tüm İstanbul ilçeleri servis alanımızdır.

e-petektemizligi.com Hakkında ;

Petek temizleme web sitesi üzerinden servis veren firmamız çeşitli bölgelere bayilik sistemi kurmaktadır. Baylik paket içeriği belrtilen sayfada kendi numaranız ve adresiniz yer almaktadır ve petek temizleme makinesi , kimyasalı şirketimiz tarafından özel fiyatlarla sizlere kargolanır.

Türkeyenin tüm bölgelerinden bizleri arayarak bayi teklifi alabilirsiniz. Gereken değerlendirmeler yapıldıktan sonra ve eğitim verildikten sonra e-petektemizligi.com ailesine katılabilirsiniz.

 

Readers Comments (17)

 1. yaşar surmeneli Temmuz 22, 2013 @ 10:13 pm

  evimde 5 yıldır ısınamadıgım peteklerle savaş veriyoduk firmayı aradım peteklerim şimdi el sürülmüyor kendilerine çok teşekkür ederim

  Yanıtla
 2. Presipli calismalarinizdan dolayı teşekkür ederim . Bu kadar kir çıkacağını beklemiyordum doğrusu . Kombi Teknik Servis i temizleme yaptirmami söylemişti bende araştırdım sizi buldum. Herkese tavsiye ederim .

  Yanıtla
 3. kombimdeki suyun basıncı yüzünden ısı oranı oldukça düşüyordu çözüm merkezini aradıktan sonra peteklerim ve kombimin senelik bakımlarını yaptırdım ve artık ısı problemim yo k teşekkürler size ve ekibinize.

  Yanıtla
 4. Faturanın yüksek gelmesi ve ısınma sorunlarından dolayı araştırma yaptım bende bir kaç görüşme ardından e-petektemizliği.com ilgimi çekti bilgi aldım kafama yatan ayrıntılı bilgiler sayesinde servis talebinde bulundum ertesi güne petek temizleme servisi belirtilen saat aralığında geldi gerçekten anlatıkları gibi temizlediler bende merakla sistemi çalıştırmayı bekliyordum o bir türlü ısnmayan alt petekler canımı sıkıyordu firmayı çağırmamın asıl nedeni buydu sıcak su tesisata yayılmasını bekledik 15 dakika ve ardın bütün peteklerein kısımlara ısı aynı dereede yayılınca işte budur dedim benim gibi bu sorunu yaşayanlara tafsiye maksadı ile yazdım gönül rahatlığı ile yaptırabilirsniz.

  Yanıtla
 5. ben kadıköyden basri bizim apartman yakalşık 25 yıldır peteklerimiz temizlenmedi ben apartmandakilere söyleye söyleye dilimde tüy bitti neyse ensonunda ıkna ettim firmayı çağırdık temizleme süresi yaklaşık 1gün sürdü peteklerde yatankedim kaçacak delik arıyor peteklere kedim yaklaşamıyor deyilki biz kendilerineçok teşekkür ederim

  Yanıtla
 6. Nihat Çubukçu Eylül 11, 2013 @ 2:47 pm

  İnternet üzerinden sizlere kısa bir araştırma sonucu ulaştım karşıma çeşitli firmalar ve çeşitli fiyatlar vardı. Görüşüme yaptığım servisler arasında sorularımın net cevabını aldığım tek firmasınız ilk olarak çağırma sebebim buydu sizden düşük fiyatlar verenler vardı ancak dediğim gibi konuşmalar beni daha çok tatmin etti ve servis çağırdım ertesi günü Ümraniye deki evime belirtilen servis saatinde geldiler. Temizlik işlemi 70 dakika kadar sürdü peteklerden çok kir çıktı , temizleme işleminden sonra tesisat rahatladı ve kombi cayır cayır yanmaya başladı . Evren ustaya teşekkür ediyorum. Bu yazıyı yazmamın nedeni yaşadığıım bu olumlu tecrübedir . Herkese tavsiye ediyorum . Saygılar

  Yanıtla
 7. İnci Serinbaşlı Eylül 13, 2013 @ 2:05 pm

  Merhabalar temizlikişlemini yaptırdım ve çok memnun kaldım. Kısık derecede bile artık çok verimli yanıyor peteklerin altkısmı sımsıcak oldu. Teşekkür ederim.

  Yanıtla
 8. Memnun kaldığımı belirtmek için bu yazımı yazıyorum . Çünkü firma seçerken çok kararsız kalmıştım sonuçta internet üzerinden pek çok firma çıkıyor. İlacın kutusu yanımda açıldı ve prosüdürünü okudum tesisat için üretilmiş temizleme kimyasalı kombi max . Temizlik makinesi basınla birlikle pislikleri temizledi ve gerçekten fark oldu. Yardımcı olduysam ne mutlu bana ..

  Yanıtla
 9. alt komsum huseyın bu fırmayı cagırmıs ve cok memnun kalmıs evım cok kırlenır dıye korkuyodum arkadaslar o kadar temız calıstılarkı kendıllerıne cok tesekkur ederım

  Yanıtla
 10. merhaba, fiyatlar ne kadar? ben evde 3 petek kullanıyorum, sadece bu üçü için gelinebiliyor mu?

  Yanıtla
 11. ismail şimşek Aralık 7, 2013 @ 5:29 pm

  merhabalar bayrampaşada oturuyorum 5 yıldır ısındıhını zannetiyim peteklerim meherse hiç çalışmıyormuş arkadaşlar temizledik sonra sanki başka eve taşınmış gibi yani hamama girmiş gibi hissettik özelikle volkan beye çok teşekkür ederim

  Yanıtla
 12. ben geçen sene 350-400 lira arası fatura ödedim 2 ay üstüste ve evin içinde donduk diyebilirim.Evimin mantolaması yapılmamıştı ondan kaynaklıdır diye düşündük hakkatende yapıldıktan sonra evin ısısı farketti.ancak şuan en düşükte yakmama rağmen 350 tl fatura geldi ve faturamı görünce şok oldum.sebebi ne olabilir

  Yanıtla
  • Kombi temizliği ve tesisat temizliği yaptırdınız mı ? Peteklerin ısı verminde bir düzensizlik varmı altı soğuk oluyor mu ? Eğer bu belirtiler var ise muhakak tesisatın temizlenmesi gerekmektedir. Sizler ısınmadığınız için ayarı yükseltiyorsunuz dolayısı ile fazla faturalarla karşılaşıyorsunuz.

   Yanıtla
 13. ben çekmeköy taşdelende oturuyorum.bnm peteklerim 3 senelik maddi açıdan pek uygun olmadığım için sizden bir fiyat almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim…

  Yanıtla
 14. Fiyatlar petek adetine göre değişmektedir. En doğru fiyat bilgisi için lütfen size en yakın servis noktamızı arayınız

  Yanıtla
 15. merhabalar ben esenyurtta oturuyorum evimdeki petekler temizliği için firmayı aradım çok itinalı ve titiz çalışmaları çok hoşuma gitti biz ustaların hep etrafı kirlettiklerini ve pis bıraktıhını biliriz arakadaşlardan allah razı olsun 2 saat gibi uzun sürede evimdeki petekleri makinayla temizledilediler şimdi peteklerim yanardağ gibi yanıyor volkan küçük beye çok teşekkür ederim ve ekibine

  Yanıtla

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55