üsküdar icadiye petek temizliği

Üsküdar İcadiye petek temizliği tesisatçı firması olarak peteklerde biriken ve bu yüzden ısınmasına engel olan atıkları ilaçlı petek temizliği servisi ile petekten atmaktayız. Soğuk kış şartlarında konforlu bir şekilde ısınma ve bu ısınma sürecinde düşük fatura bedeli ödemek için mutlaka kombi petek temizliği işlemi yapılmalıdır. Sistemde var olan ısı enerjisinin yapı içerisinde düzgün ve sorunsuz bir şekilde dağılımının sağlanabilmesi adına petek temizliği hususu ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Şebeke sularından kaynaklı kireçlenme ve su akışına engel olan çamurlaşma hem peteklerin çalışma düzeninin bozar hem de ortamdaki ısı dağılımının aynı dağılmasına engel olur. Sorunu zamanında ve doğru şekilde müdahale edilmemesi halinde ise petekler tamamen ısınmamaya başlar ve tesisat üzerinde belirli noktalarda delinme gibi problemler oluşmaya başlar. Petek temizleme ve bakımı işlemleri sayesinde bu tarz sorunların ortadan kaldırılması mümkün hale gelmektedir.

İcadiye Petek Temizleme Firması

İcadiye petek temizliği yapılırken öncelikle dikkat edilmesi gereken konuların başında kullanılan kimyasal madde gelmektedir. Temizlik ilacı da denilen bu maddenin bazılarının içinde asit bulunabilmekte olup bu da sisteme ciddi zararlar vermektedir. Asitler plastik maddeleri direkt yakmakta ve fonksiyonlarını kaybetmelerini sağlamaktadır. Bu da zaman içinde söz konusu yerlerin sorun çıkarmasına neden olmaktadır. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise işlem sonunda tesisata koruyucu ilaç eklenmesidir ki bu durum çok önemlidir. Koruyucu madde yapılan petek temizliği daha mükemmel hale getirdiği gibi hem de botu ve peteklerin ilk günkü kadar temiz olmasını sağlamaktadır. Bu da meydana gelen sorunların kısa sürede tekrar etmemesi anlamına gelmektedir.

Üsküdar İcadiye petek temizliği yapan uzman ekipler petek temizliği sonrasında kombi filtrelerini de temizlemelidirler. Basınç uygulanan tesisatta atılan kirlilikler kombi filtrelerine de takılmaktadır. Bu işlem kış aylarında sık sık tekrarlanmalıdır. Kombi bakımı her yıl yaptırılırken petek ve kalorifer temizliği tesisatta kontrol ettirilebilir .

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın

Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55