güneşli petek temizliği

Güneşli petek temizliği yapan firmamız peteklerin içerisinde biriken yabancı maddeleri kombi petek temizliği servisi sayesinde temizlemektedir. Kalorifer peteklerinin kullanım yılı , niteliği , ısısı ve havasına bağlı olarak tortu , kireçlenme ve çamurlaşma gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Çamurlaşma problemi yerden ısıtmalı tesisatlarda çoğunlukla karşımıza çıkmaktadır. Bu gibi olumsuz durumlar yapı içerisinde yeterince ısınamama , sistemdeki ekipmanlar üzerindeki hasar nedeniyle oluşabilecek onarım masrafları , doğal gaz faturalarına daha yüksek bedeller ödeme gibi istenmeyen sonuçları meydana gelebilmektedir. Petek temizliği sürecinden kaliteli hizmet ve teknolojik ekipmanlar yardımıyla sorunun çözülmesi gerekmektedir. Yoksa daha büyük sorunlara yol açılabilir.

Güneşli Kombi Temizliği

Bağcılar Güneşli petek temizliği yerden ısıtmalı sistemlerde tortulaşmalar kısa zaman dilimlerinde kendini gösterebilmekte ve bu durum ısının tesisat içerisindeki devir daim sürecini bozarak kireçlenme ve çamurlaşmaya sebebiyet verebilmektedir. Yaklaşık 1-2 saatlik bir süreç içerisinde basınçlı su vasıtasıyla sisteme gönderilen kimyasallar gücünü makineden almakta ve bu tortulaşma döngüsünü kırarak tesisata zarar verecek etkenlerin önüne geçmektedir. Kombi petek temizliği işlemini gerçekleştiren firmaların bu işi hassas bir şekilde ve uzman kişiler aracılığıyla gerçekleştirmesi büyük önem arz etmektedir. Bu firmalar önce kombi altındaki filtreyi temizleyerek işe başlar ve pas sökücü kullanarak filtrenin bulunduğu yere montajını sağlar. Daha sonra havlupan sökülür ve petek temizleme makinesi havlupan bağlantı yerine bağlanır. Petek temizleme makinesi içindeki su ısıtılır ve her bir petek için 5 dakikalık süreç boyunca basınçlı su ile temizleme işlemi gerçekleştirilir.

Güneşli petek temizliği makinesi ile yapılan petek temizleme sonrası tesisatta herhangi bir çamur ve tortu kalmamakta ve bu süreçte tesisata herhangi bir zarar verilmemektedir. Özel kimyasallar kullanmak suretiyle de tesisatın sorunsuz bir şekilde çalışmasının devamlılığı ve tesisat ekipmanlarının uzun ömürlü olarak görev yapabilmesi sağlanmaktadır. Bağcılar Güneşli petek temizliği firmamız her zaman kaliteli işler yapmak için sizlerin aramasını beklemektedir.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55