kaynarca petek temizliği

Kaynarca petek temizliği yapan firma soğuk kış günlerinde peteğin içerisinde istemsiz bir şekilde biriken kireç ve tortuyu makineli cihazlar ve kimyasallarla temizlemekteyiz. Kombi petek temizliği evlerde bulunan tesisatlar arasında sıcak su ya da ısıtma tesisatları da bulunmaktadır. Evlerin ısınmasını sağlayan bu tesisatlar birçok parçadan oluşmaktadır. Parçaların her birinin farklı bir özelliği ve sisteme farklı bir katkısı bulunmaktadır. Bundan dolayı ısıtma sisteminin parçalarının tamamının iyi durumda olması gerekmektedir. Aksi halde ev ya da iş yerindeki ısıtma tam olarak sağlanamamakta ve ısıtma sisteminden beklenilen verim alınamamaktadır. Bu da bütün parçalara zamanında bakım yaptırılmadığından kaynaklanan sorunlardan bir tanesidir. Isıtma sisteminin bütün parçalarının ayrı bir özelliği bulunmakta fakat ev ya da iş yerlerini petekler ısıtmaktadır. Isının aktarıldığı parçalar olan peteklerin bakımı da çok önemlidir. Bundan dolayı vakti geldiğinde temizletilmesi gerekmektedir. Petek temizliği yapılırken eski yöntemlerin tercih edilmemesi önemlidir.

Kaynarca Petek Temizleme Makinesi

Pendik Kaynarca petek temizliği işlemi sırasında son teknoloji makinelerin kullanılması yapılan temizliğin çok daha verimli olmasını sağlamaktadır. Temizlik esnasında eski yöntemlerin kullanılması peteklere zarar da verebilmektedir. Petek temizliğinde kullanılan maddelerin asit içermeyen kimyasal olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü asitler peteklere zarar vermektedir. Söz konusu zararlar kısa vadede anlaşılmasa dahi orta ya da uzun vadede kendini belli edecektir. Peteklerde delinme ya da farklı noktalardan su kaçırma gibi sorunların kaynağında asit içeren kimyasalların kullanılması bulunmaktadır. Ayrıca petek temizliğinin mutlaka işin uzmanına yaptırılması gerekmektedir. Kombi temizliği yapanların bir kısmı aynı zamanda petek temizliği de yapmaktadır. Bu kişiler peteklerin temizliklerine gereken önemi yeterince vermeyebilmektedir.

Kaynarca petek temizliği işlemi sırasında makinenin bağlanacağı noktanın doğru olarak tespit edilmesi çok önemlidir. Çünkü doğru noktadan makineyi bağlamak hem temizliğin çok daha etkili yapılmasını hem de ev ya da işyerinin kirlenmesini engellemektedir. Petek temizleme yaparken yanlış nokta seçimi, peteğin içinde biriken kireç, tortu ve diğer materyallerin eve sıçramasına neden olmaktadır. Bunun için işinde uzman birinin tercih edilmesi çok önemlidir. Petek temizliğinin ne kadar sürede yapılacağı ile ilgili farklı fikirler bulunmasına rağmen en geç 2 yıl içinde mutlaka yaptırılması gerektiği önerilmektedir. Böylece peteklerden alınan verim artmakta ve bu da hem evin daha iyi ısınmasına hem de enerji tasarrufuna neden olmaktadır.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55