hekimbaşı petek temizliği

Hekimbaşı petek temizliği firması olarak özel makineli robot cihazlarla petekleri sökmeden peteğin içerisinde biriken kiri kombi petek servisi hizmeti vererek temizlemekteyiz. Kombi petek temizliği fabrika, konut, ofis gibi alanlarda bulunan kalorifer sistemlerinde Ümraniye Hekimbaşı petek temizliği işlemleri, ısının verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla ortalama 1 ile 2 yıllık süre zarfında tekrarlanması gereklidir. Bu süreci tesisatta kullanılan peteklerin yapısı, içinden geçen suyun özellikleri ve kullanım şekli etkileyebileceği için bakım süreleri de bu doğrultuda değişim göstermektedir. Petek temizleme işlemleri için en uygun zaman dilimi ise yaz ayları sonu ile sonbahar başlangıcı arasındaki dönemdir. Çünkü kış aylarından itibaren sistem ve petekler kullanılmaya başlanacak ve bu dönemde bu işlemleri yaptırmak hem maliyetli hem de daha zor bir hal alacaktır. Peteklerin düzgün ve kaliteli bir şekilde temizlenmesi ve verimliliğin istenen seviyelere çıkarılabilmesi için bireysel müdahaleler yerine profesyonel ekip ve cihazlar ile müdahale etmek daha yararlı olacaktır.

Hekimbaşı Petek Temizleme Firması

Ümraniye Hekimbaşı petek temizliği profesyonel şekilde gerçekleştirilen müdahaleler noktasal olarak gerçekleştirilebilmekte ve minimum hata payı sağlanmaktadır. Bireysel yöntemlerle ise hem ortamda istenmeyen kirlilik oluşumuna neden olabilir hem de sistem üzerindeki ekipmanların hasar görme ihtimali oluşabilir. Profesyonel uygulamalarda petekteki tesisat borularına müdahale edildiği için kombi herhangi bir zarar ile karşılaşmaz. Ancak uygulama esnasında kaliteli cihaz ve kimyasal kullanılması büyük önem arz etmektedir. Petek temizliği işlemleri için ayrılacak bütçe; petek sayıları, peteklerin niteliği ve ortamın büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Yapılan uygulamalar için normal koşullar halinde 150 ile 200 lira arasında bir bedel ödemek yeterli olabilmektedir ve sunulan hizmetler belli süreler için garanti altına alınmaktadır. Bu işlemler sonucunda tesisat kullanım ömrü uzamakta ve sorunla karşılaşılma ihtimali azalmaktadır.

Hekimbaşı petek temizliği kalorifer sistemi çalışır vaziyette iken de müdahale edilen kombi petek temizleme sürecinde kombi ya da petek sökümü gibi işlemler gerçekleştirilmemektedir. 100 metrekare bir konut için işlem süresi tortu ve kireç sökümü için gereken sürelere bağlı olarak değişkenlik göstermekte olup ortalama 1 saatlik süre zarfında sorun çözülmektedir. Kullanılan kimyasallar modern teknolojiler sayesinde geliştirilmiştir ve sistem üzerinde herhangi bir noktada korozyon, delme vb. hasar oluşturmaz. Bu kimyasallar uygulama sonrası tahliye suyu vasıtasıyla ortamdan çıkarılır. Yapı içerisinde birkaç damla su akıntısı haricinde herhangi bir kirliliğe sebebiyet verecek uygulamalardan kaçınılmaktadır ve sistemin düzgün bir şekilde çalıştığından emin olunduktan sonra süreç sonlandırılır.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55