kemankeş petek temizliği

Kemankeş petek temizliği firması olarak kaloriferde eşit şekilde yayılmayan sıcaklıkları makineli petek temizliği sonrasında peteklerin doğru bir şekilde ısınmasını amaçlamaktayız. Sökme işlemi yapmadan kalorifer temizleyen ve doğal gaz tasarrufu sunan firmayız. Kalorifer temizliği nasıl yapılır ve neden bu servisi almalıyım? Doğal gazda tasarruf yapmanız en olumlu yanlarından bir tanesidir. Peteklerin odaları ısıtmaması problemini bitirecek de bir çözümdür. Nasıl yapıldığına gelecek olursak cihazımızın geniş su tankı haznesine sahip kaloriferden su çekme ve devir daim yapma özelliğine sahip tarafında filtre bulunmaktadır. Sürekli olarak kaloriferden su çekilir ve petek borularına geri verilir. İlk aşama sade yıkamadır ve kaloriferdeki su pislenmesine bakılırken, bazı kaba maddeleri alırız. Sonrasında kimyasal ilaç ekleyerek havlupan ya da kalorifer kenarı gibi bölgeler kullanılarak tesisatın içindeki kirlerin alınması sağlanır. Petek temizleninceye kadar yapılır ve tüm su çekilerek, tesisata temiz su ilave edilir.

Kemankeş Petek Temizleyen Tesisatçı

Beyoğlu Kemankeş petek temizliği petek içindeki su ve ısı geçişini artırmak için uzun sürmeyen çalışmalar yapmamız yeterli olacaktır. Genelde ilk dakikalar tüm kalorifer içindeki kaba maddelerin alınması çalışmasıdır. Yani kimyasal ilaç kullanmadan makine ile temizleme işlemi de diyebiliriz. Suyun normal gidebileceği hızı makinemiz ile artırarak peteğin boruları içindeki boruları basınçlı su ile yıkama çalışması yaparız. İçteki kaba ve ne kadar çamur, kireç veya tortu varsa hortumlar ile dışarı alırız. Bu maddeler makinede birikmeye başlar. Bir süre sonra durur yani yenilerini alamayız. İşte bu aşamadan sonra kimyasal ilaç ekleriz. İlaç içerikli kalorifer sıvısı diyebiliriz. Bu sefer sert maddeler yumuşak ve çözünür kıvamlara geçer. Suda salınmaya geçmesi ile yine aynı tekniği uygular ve onları da aynen alabiliriz.

Kemankeş petek temizliği kaloriferlere sıcak su ulaşmaması problemini çözen servisiz. Peteğin ısıtmaması ya da kombi de parça arızalarını giderme gibi tüm sorunlarda yanınızdayız. Bizi arayın ve hemen indirimli fiyatlarımız ile sizler servis oluşturalım ve problemi tadilat oluşturmadan araştırarak bulalım ve çözüm üretelim.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55