esatpaşa petek temizliği

Esatpaşa petek temizliği firma olarak peteklerin içerisinde zaman içerisinde oluşan yabancı maddeleri petek temizleme cihazları ile temizlemekteyiz. Kombi petek temizliği fabrika, konut, ofis gibi alanlarda bulunan kalorifer sistemlerinde petek temizliği işlemleri ısının verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla ortalama 1 ile 2 yıllık süre zarfında tekrarlanması gereklidir. Bu süreci tesisatta kullanılan peteklerin yapısı içinden geçen suyun özellikleri ve kullanım şekli etkileyebileceği için bakım süreleri de bu doğrultuda değişim göstermektedir. Petek temizleme işlemleri için en uygun zaman dilimi ise yaz ayları sonu ile sonbahar başlangıcı arasındaki dönemdir. Çünkü kış aylarından itibaren sistem ve petekler kullanılmaya başlanacak ve bu dönemde bu işlemleri yaptırmak hem maliyetli hem de daha zor bir hal alacaktır.

Esatpaşa İlaçla Petek Temizleme

Ataşehir Esatpaşa petek temizliği yapılırken petek temizleme makinesi kombiye veya banyodaki peteğe bağlanır. Bu işlem sırasında peteğin içerisinde hava olup olmadığı kontrol edilir. Eğer peteğin içerisinde hava varsa bu hava alınır. Sonrasında petek vanaları açılarak makine peteğe bağlanır ve vanalar tekrar kapatılır. Makinenin haznesi su konularak petek borularına tazyikli su verme işlemi başlar. Peteklerin içerisinde kireç , tortu ve çamurun kabası alınarak petekten dışarı atılır. bu işlem tamamlandıktan sonra makinenin haznesi petek temizleme ilacı konularak bu oluşumun bir daha kaynaklanmamasını sağlamaya çalışırız. Bu işlem bütün peteklerde sırasıyla devam eder. Petek iç temizliği kadar petek dış temizliği de önemlidir. Çünkü peteğin dışında biriken tozlar havayla karışarak sizleri de sağlığınız açısından olumsuz etkileyebilir.

Esatpaşa petek temizliği işlemlerinde her türlü petek temizliği garantisi vermektedir. Ataşehir Esatpaşa petek temizliği firmamız petek temizleme işlemlerinde 1 yıl garanti vermektedir. Arızalanan peteği tekrardan ücretsiz olarak onarabiliriz.

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın

Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55