tek noktadan petek temizleme

Tek noktadan petek temizleme işlemlerinde peteğin içerisindeki kireç , tortu ve pas gibi maddeleri makineli petek temizliği sayesinde temizlemekteyiz. Su ısıtıldığı yerlerde içerisinde bulundurduğu maddelere bağlı olarak kireç oluşturabilmektedir ve bu durum kalorifer tesisatında ki peteklere zamanla kendini göstermektedir. Petek sistemleri içerisinde kapalı bir halde olduğu için herhangi bir arıza belirtisi olana kadar bu kireçlenmenin fark edilebilmesi mümkün değildir. Kireç ve tıkanma yüzünden ısı alışverişi düşmekte ve bu durum daha fazla enerji harcanmasına sebep olmaktadır. Suyun sertliği ve kullanım süresine bağlı olarak kireçlenme derecesi değişkenlik göstermektedir. Enerji verimliliği düşmekte ve bu yüzden daha fazla fatura bedeli ödemek zorunda kalırsınız. Peteklerde tıkanma ve hasara neden olabilecek bu zararlı maddeleri gelişmiş teknikler ve kaliteli ekipmanlar sayesinde ortadan kaldırmaktayız.

Tek Noktadan Kombi Petek Temizliği

Tek noktadan petek temizleme yapılırken öncelikle dikkat edilmesi gereken konuların başında kullanılan kimyasal madde gelmektedir. Temizlik ilacı da denilen bu maddenin bazılarının içinde asit bulunabilmekte olup bu da sisteme ciddi zararlar vermektedir. Asitler plastik maddeleri direkt yakmakta ve fonksiyonlarını kaybetmelerini sağlamaktadır. Bu da zaman içerisinde söz konusu yerlerin sorun çıkarmasına neden olmaktadır. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise işlem sonunda tesisata koruyucu ilaç eklenmesidir ki bu durum çok önemlidir. Koruyucu madde yapılan petek temizliği daha mükemmel hale getirdiği gibi hem de botu ve peteklerin ilk günkü kadar temiz olmasını sağlamaktadır. Bu da meydana gelen sorunların kısa sürede tekrar etmemesi anlamına gelmektedir.

Tek noktadan petek temizleme kalorifer ısınma sorunun ortadan kaldıran servistir. Kırmadan , sökmeden kalorifer içi temizlik çalışmaları özel makineler ve garanti süreleri sunulmaktadır. Siz bu avantajlardan deneyimli ustalarımız ile yararlanabilir ve ısı artışının yanı sıra doğal gaz faturasında azalma amaçlı bu desteği bizden alabilirsiniz. 0551 231 83 55 numaralı telefondan bizlerle en kısa sürede iletişime geçebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55