velibaba petek temizliği

Velibaba petek temizliği yapan firmamız kış günlerinde alt tarafı ısınıp üst ve orta tarafları ısınmayan peteği kombi petek servisi vererek temizlemektedir. Deniz üzeri hava akıntılarından kaynaklı nem fazlalığı bina tesisatlarının ömrünü kısaltmaktadır. Kalorifer tesisatları da aynı şekilde zaman içinde çürümektedir. Özellikle demir boru ile yapılan tesisatlar artık mutlaka değiştirilmelidir. Petek temizleme işi yapan profesyonel firmalar ev veya iş yerine geldiklerinde tüm tesisatında kontrolünü yapmaktadırlar. Profesyonel ekipler teknolojik cihazlarla riskli olan noktaları tespit ederek müşteriye bilgi vermektedirler.

Velibaba Petek Temizliği Firmaları

Pendik Velibaba petek temizliği kış aylarında özellikle havaların iyice soğuduğu günlerde petekler ısınmıyor şikayetlerinin artması ile petek temizliğinin önemi ortaya çıkmaktadır. Kalorifer tesisatı ve petekler yaz aylarında kombi bakımı yaptırılırken mutlaka kontrol ettirilmelidir. Gerekiyorsa petek temizliği bu günlerde yapılması tavsiye edilmektedir. Yaz boyu kullanılmayan kalorifer tesisatındaki durgun su zamanla tortulanma ve kirlenme yaratmaktadır. Uzun süre temizleyen peteklerde kirlilik kalıcı hale gelmekte basınçla dahi temizlenememektedir. Bu durumun yaşanmaması için iki veya üç yılda bir mutlaka peteklerin temizlenmesi gereklidir. Kombi petek temizliği denilerek internette arama yapıldığında bu konuda uzman firmaların tercih edilmesi önemlidir. İşinde profesyonel olan ekiplerle çalışan bu firmalar temizliği şu şekilde yapmaktadırlar. Öncelikle kalorifer tesisatı komple kontrol edilir. Borularda kirlilik dışında sebeplerden dolayı daralma var ise bu noktalar değiştirilir.

Velibaba petek temizliği özellikle doğal gaz tesisatlarının ilk döşendiği yıllarda yapılmış olan bina tesisatlarında sık rastlanılan bir konuda bağlantı ve montaj hatalarıdır. Petek bakımı yapan firmalar montaj hatalarını da tespit edeceklerdir. Montaj hataları düzeltilen tesisata basınçlı su makinesi ile kimyasal su verilecektir. Daha sonra petekler tek tek değerlendirilerek kimyasalın kirliliği yumuşatması sağlanır. Her petek suyu ayrı ayrı boşaltılarak temizlik sağlanır. Kontrol amaçlı su verilmesi ile son kontrol yapılır. Sorun olmaması durumunda peteklere ve tesisata temiz su verilerek işlem tamamlanır. Sonrasında kombi filtreleri temizlenir ki kombi arıza vermesin. Petek temizliğinde mutlaka makine kullanımı ile iş yapan firmalar tercih edilmelidir. Temizliğin tesisata sadece kimyasal verilerek yapılması sonrasında daha büyük problemler yaratmaktadır.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55