teşvikiye petek temizliği

Teşvikiye petek temizliği yapan tesisatçı firması olarak ev ve diğer yaşam alanlarındaki petekleri kombi petek temizliği hizmeti vererek temizlemekteyiz. Petek temizleme zamanla ısıtma etkisini yitiren kalorifer tesisatına eski işlevini kazandırmak için teknolojik cihazlarla yapılan temizleme işlemini kapsayan genel bakımdır. Bu bakım yaptırılmadığı takdirde, peteklerde çamurlaşma meydana gelmektedir. Sonrasında da ısıtma sisteminde onarılmaz hasarlar oluşabilmektedir. Bu bakımla birlikte, su sistemde serbestçe dolaşarak ısıtma işlemi mükemmel şekilde gerçekleşmektedir. Peteklerin içindeki pas, kireç ve tortu gibi maddeler radyatörlerin alt kısmına çökerek suyun hareket etmesini zorlaştırmaktadır. Bu da kombiyi zorlayarak doğal gazın fazla tüketilmesine ve ısıtma işleminin yeterince yapılmamasına sebep olmaktadır. Petek temizliğinin belli aralıklarla düzenli olarak yaptırılması bu sorunları ortadan kaldırmaktadır. Kombi petek temizliği işleminin her sene yaptırılması gerekmektedir.

Teşvikiye Petek Temizleme Firmaları

Şişli Teşvikiye petek temizliği yapılırken en etkili yöntem makine ve kimyasalla yapılan bakımdır. Bu yöntemlerle bakım, etraf kirlenmeden ve petekler sökülmeden yapılmaktadır. Petek temizleme makinesi ile temizlenecek peteğe tazyikli su gönderilerek radyatörlerin içindeki pislikler arıtılmaktadır. Klozete veya tuvalete akıtılan su tamamen berraklaşana kadar işleme devam edilmektedir. İşlem sona erdikten sonra, petek temizleme kimyasalı ısıtma sistemine gönderilmektedir. Bu kimyasal, petekleri iki yıl boyunca korumaktadır ve kireçlenmeyi en aza indirmektedir. Bu kimyasalların peteğe hiçbir zararı yoktur. Hatta yararı bile vardır çünkü bu ilaçlar kireç ve tortu oluşumunun engellenmesini sağlamaktadır. Kalitesiz kimyasallar için bu demek doğru olmaz.

Teşvikiye petek temizliği özellikle kış aylarına girmeden önce yaptırılması gerekmektedir. Aksi halde, soğuk havalarda ısınma sorunuyla çok fazla karşılaşılmaktadır. Bunun yanı sıra, yüksek meblağda doğal gaz faturalarına maruz kalmanız kaçınılmaz olmaktadır. Düşük enerji ile yüksek ısı almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 0551 231 83 55 numaralı telefondan bizlerle irtibata geçiniz.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55