kalorifer petek temizliği nasıl yapılır

Kalorifer petek temizliği nasıl yapılır sorusunun cevabını tesisat alanında uzman firmamız yanıtlıyor. Çözüm Merkezi olarak kalorifer peteklerini özel ilaçlar ve basınçlı petek temizleme makineleri ile temizliğini yapıyoruz.

Zamanında temizlenmeyen petekler ısı kayıplara yol açar ne kadar dereceyi yükseltsenizde ısınamazsınız çünkü kalorifer peteklerinin içi kir, tortu ve çamurlaşma doludur bu yüzden ısı dolaşım yapamaz özellikle peteklerin alt kısmı çok soğuk olur dikkat ederseniz.

Makine ve Kimyasal Kullanımı Hakkında

kalorifer petek temizliği nasıl yapılırGenellikle iş başa düşünce önlemler alırz yani kış gelir kalorifer petkelerini açarız soğuk oldu ısınamıyoruz neden ? ya da kalorifer petek temizliği nasıl yapılır gibi soruların cevabını İnternet ortamında araştırmaya başlarız ancak petek temizliği her yıl olmasa bile belli aralıklar yapılması gereken bir işlemdir. Petek temizliği yaptırmanız durumunda yakıt tasarufu yaparsınız ayrıca verimli ısınırsınız.

Kalorifer peteklerinizin yarısı ısınıp diğer yarısı ısınmıyorsa bu düzenli olarak bakımını yapmadığınızdan dolayı karşılaştığınız bir sorundur. Bunun başlıca nedeni zamanla oluşan tortullara ve kirece bağlı olarak meydana gelen tıkanıklıklardır. Bunun çözümünü yazımızda detaylı olarak sizlere aktaracağız.
Kalorifer petekleri tesisatın içinde sirkülasyon halinde ki suyun petek içerisindeki döngüsü sayesinde ısınır. Petek içerisinde devamlı olarak dolaşan su, zaman içerisinde şebeke suyundaki kireç ve tesisatın içerisinde meydana gelen tortul maddeler tarafından tıkanma gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Tıkanan bu kısımlar suyun peteğin içerisindeki hareketine engel olacağından, tıkanıklığın meydana geldiği bölgelerin ısınmaması gibi durumlar söz konusu olur. Bu tıkanıklık sorunları çözülmedikçe, peteklerin bu kısımlarının ısınması söz konusu değildir. Bu gün bu sorunu belirli kimyasal maddelerin yardımı ile çözebiliyoruz. Kalorifer petek temizliği için bizi İstanbul geneli tüm semtlerden arayabilirsiniz.

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın

Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55