petek temizliği anadolu yakası

Petek temizliği anadolu yakası servisimizde bulunan özel makine ve kimyasal ilaçlarla garantili olarak kombi tesisatı temizliği sağlanmaktadır. Çözüm Merkezi İstanbul geneli hizmet veren profesyonel tesisat firmasıdır. Tesisat işini ek iş değil tek iş olarak yapmaktayız.

Isınma sorunları mı var ?

Peteklerin alt kısmı soğuk mu veya dereceyi yükselttiğiniz halde ısı verimi az mı ? Petek temizliği anadolu yakası servisimizi arayarak ısınma sorunlarına son verebilirsiniz. Tesisatın içine yerleşen pislikler suyun dolaşımını engelleyerek ısınma sorunlarını oluşturmaktadır. Bunun önüne geçmek için en geç 3 yılda 1 kez petek temizliği yapmanızı öneriyoruz.

Kış aylarının en büyük sorunu bütün insanlar için ısınmadır. Isınmak için bütçemizin büyük bölümünü ayırırız ancak bir türlü istediğimiz kadar veya harcadığımız para kadar ısınamayız. Bunun birçok nedeni olabilir. Evinizin güneş alıp almaması, ısı yalıtımının olmaması gibi birçok neden söz konusudur. Ancak daha önceleri ısındığınız halde zamanla aynı yakıtla hatta daha fazlasıyla ısınamamamızın genelde nedeni peteklerin temizlenmemesidir. Petekler zamanla içerisinde su akışı olduğu için balçıklaşma kireçlenme gibi birçok nedenle tıkanır. Böylece ısı iletkenliği düşer ve ısı kaybı olur. Çoğumuz petekleri temizlemeye çalışırız ancak yetersiz olur yaptığımız temizlik. Bir kısmımızda petek temizlenmesinin gerekli olduğunu bilmeyiz. Oysaki eskiden sobalı evlerde bacaların temizlenmesi gibi periyodik olarak petek temizliği şarttır.Sadece radyatörü olan evlerde değil yerden ısıtmalı olan sistemde de tesisatın temizlenmesi gerekir.

Makine ve Kimyasal Kullanımı Şart

Gelişen teknolojiyle beraber petekler ve kalorifer tesisatınızı makine ve kimyasal ilaçlarla temizletebilirsiniz. Yerden ısıtmalı sistemde kolektör denen bir bölüm vardır ve temizlik oradan yapılır. Ayrıca yerden ısıtma sisteminde temizliği yapacak makinenin basıncına dikkat etmek gerekir. Çünkü yerden ısıtmalı sistemde makine basıncı önemlidir. Ayrıca bu sistemde temizlik yılda en az bir ya da iki defa yapılmalıdır. Çünkü yerden ısıtma sistemi ısının belirli bir dereceyi geçememesinden dolayı balçıklaşma ve böceklenmeye daha müsaittir. Bu yüzden senede bir defa mutlaka temizletilmelidir.Radyatörlerin temizlenmesine gelince ise yapılacak işlem yine aynıdır. Makine ve uygun kimyasallar sayesinde genelde banyolarda bulunan havlu pandan tesisat temizliği yapılır. Havlu pandan tesisata bağlanır ve önce peteklerdeki ve tesisattaki pis sular akıtılır. Daha sonra kimyasal maddeyle tüm tesisatın temizliği sağlanır. Böylece ısı kaybından ve maddi kayıptan tasarruf edersiniz. Ayrıca kalorifer tesisatlarının temizliğinde kullanılan bu kimyasal maddeler bilinen markalar olduktan sonra hiçbir sıkıntı olmaz. Bir zarar söz konusu değildir.
Petek temizliği anadolu yakası olarak tavsiyemiz oldukça mühimdir ve her sene yapılması gerekir. Bu yüzden temizliğin yapımına özen gösterilmesi gerekir. Gelişen teknolojiyle sizin temizlemeyle uğraşmanıza gerek yoktur ve yapmanız gereken tek şey bu konuda uzman bir firmayla anlaşmaktır.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55