petek temizliği faydaları

Petek temizliği faydaları araştırma sonucunda ısınma sorunları ortadan kalktığı ve yakıt tasarrufu sağlandığı gözlemlenmiştir. Özel tesisat temizleme makineleri ve kimyasalları sayesinde radyatörlerin , tesisatın içine biriken kirler arındırılarak ısınma sorunları ortadan kalmaktadır.

Peteklerin alt kısmı soğuk olur

petek temizliği faydalarıPeteklerin alt kısmı soğuk olmasının nedeni kurumlar ve kireçlenmelerin peteğin dibine çökmesidir. Bireysel yöntemle asla temizlenmeyecek olarak bu cisimler için petek temizleme makinesine ve özel petek temizleme kimyasalına ihtiyaç vardır. Firmamızda bulunan bu sistemler ile İstanbul geneline petek temizliği hizmetini sağlamaktayız.

Faturalarınız yüksek gelmesine rağmen ısınamıyorsanız; kombiniz sık sık arızalanmaya başladıysa, peteklerinizin bir kısmı ısınıp diğer kısımları soğuksa, petek temizliği ile hem bu sorunlardan hem de yüksek faturalardan kısa bir sürede kurtulabilirsiniz. Petek temizliği, ısınma problemlerinize çözüm sunarken, peteklerinizden alacağınız performansı üst seviyelere çıkarır. Bu gün karşılaşılan ısınma problemlerinin yüzde 90’lık bir kısmını peteklerin tıkanmasına ve tesisat içerisinde dolaşan suyun zamanla balçıklaşarak sağlıksız bir şekilde sirküle olmasına bağlayabiliriz. Petek temizliğinde, kimyasal ve makineler ile yapılan temizlik işlemleri oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Evlerinizdeki peteklerin sökülmesine gerek kalmadan, makinelerin tesisatınıza bağlanmak suretiyle, içerisine kimyasal solüsyonların enjekte edilerek bakımının yapılması esasına dayanan bu yöntem ile performans kayıplarının önüne geçilebilir. Kimyasalların kullanılmasında ki amaç peteklerin içerisinde tabakalaşmış, dip kısımlara çökelmiş kireç partiküllerinin ve tabakalarının çözülmesidir. Diğer yöntemlerle bu sağlanamıyorken, kimyasal yöntemlerle bu soruna kalıcı çözümler getirilebilmektedir.

Ayrıca diğer yöntemlerde peteklerinizin yerinden sökülmesi oksijene maruz kalmasına neden olacak ve bu durum korozyon oluşumuna sebebiyet verecektir. Tazyikli yöntemler, bu tabakaların çözülmesi için yeterli değildir. Eski usul diye adlandırılan bu yöntem günümüzde hala uygulunsa da, kimyasal ve makineler ile yapılan temizliklerin verdiği randımanların alınması söz konusu değildir. Bu nokta kullanıcıların bilgisizliğinden yararlanan bazı uyanık firmalar, tazyikli su ile yapılan temizlikleri, müşterilere kimyasal adı altında yutturmaya çalışmakta, kimi uyanık firmalarda maliyetten kaçmak adına kalitesiz kimyasallar kullanmaktadır. Bunlar bütçenize zarar vermekten öteye geçmeyecek hareketler olduğu gibi ısınma sorunlarınıza çözümden çok, sorun oluşmasına neden olurlar, o yüzden petek temizliği yaptırmadan önce bu gibi konularda bilgi sahibi olmanız, yapılan işin kalitesini görmeniz adına yararlı olacaktır.

Petek temizliği faydaları yüksek gelen faturalarınızda, gözle görülür düşüşler sağlar ve bütçenize katkıda bulunur. Yaktığınız kadar ısınmak sizinde hakkınız. Petek temizliği düzenli olarak iki yılda bir yapılması gerekir ve yaptıracağınız petek temizliği sizi 2 yıl boyunca yüksek faturalarla uğraşmaktan kurtaracaktır.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55