istanbul tesisat petek temizliği

İstanbul tesisat petek temizliği servisi veren firmamız İstanbul geneli hizmetini sürdürmektedir. Tesisat petek temizliği özel makineli sistemler ile kimyasal kullanarak yapılmaktadır. Peteklerin ve tesisatın içinde bulunan kum , tortu , çamurlaşma ve çeşitli maddeler suyun dolaşımını engelleyerek ısınma sorunlarına neden olmaktadır.

Kalorifer Peteklerinin Yarıdan Aşağısı Neden Isınmaz?

istanbul tesisat petek temizliğiBu gün en sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi olan, peteklerinin üst kısımlarının sorunsuz bir şekilde ısınıp, alt kısımlarının ısınmamasının başlıca nedeni , kapalı devre çalışan sisteminin içerisindeki suyun özelliğini kaybederek katılaşması ve zamanla tesisatın içerisinde oluşan kirecin, peteklerin dip kısımlarına çökerek, tıkanmalara sebebiyet vermesi olarak gösterilebilir. Bu tıkanmalar suyun tesisat içerisinde sağlıklı bir şekilde devir daim olmasına engel teşkil eder. Bu kısımlarda rahat dolaşamayan su, bu bölgeleri ısıtamadığından kalorifer peteklerinin alt kısımları ısınmaz.Bunun yanı sıra bu duruma eşlik eden tabakalaşma sorunu vardır ki, sarfettiğiniz yakıttan daha az ısı verimine neden olur. Tesisat içerisindeki suyun, kireç, korozyon ve tortul cisimlerle olan etkileşimi sürtünme sayesinde suyun akışkanlık özelliğinin kaybolmasına neden olur. Aynı zamanda bu süreçte, kireç partikülleri metal aksamın iç kısımlarına yapışarak burada tabakalaşmalara yol açar. 1 milimetre kalınlığındaki kireç ve korozyon tabakaları ısı kayıplarına neden olmaktadır. Bu tabakalaşma ve çökelme sorunları bir arada görüldüğünde yüzde 30’lara varan ısı kayıpları söz konusudur ki bu durum yüksek faturaların asıl sebebi olarak gösterilebilir. İstanbul tesisat petek temizliği yaptırırsanız bu tür ısınma problemlerinin önüne geçmiş olursunuz.

peteklerin alt kısmı soğuk
Sadece bunlarda değil, kireçlenme ve korozyona bağlı boru hacimlerinin daralması, tesisat içerisinde bulunan kireç partiküllerinin sistem içerisinde devir daim olurken kombi filtrelerini tıkaması gibi problemlerde, yine kireç kaynaklı problemler olup ısı kayıplarına ve kombi arızalarına neden olmaktadır.Tüm bu ısınma problemlerinin önüne, teknolojik yöntemlerle yapılan petek temizliği sayesinde geçebilir ve yüksek faturalardan kurtulabilirsiniz. Petek temizleme makineleri ve kimyasal yöntemlerle yapılan petek temizliği işlemlerinde petekleriniz yerinden sökülmez. Makine ve kimyasal solüsyonlar sayesinde tesisat içerisindeki kireç ve tortul tabakalar parçalanıp tahliye edilir ve tesisatınız ilk günkü gibi tertemiz bir şekilde size teslim edilir. Bu durum yaklaşan kış aylarında yüksek faturalara “dur” demek için etkili bir yöntemdir. Tesisatınızdaki kirlenme oranına bağlı olarak bu şekilde yüzde 30’lara varan tasarruflar sağlayabilirsiniz.

Ne kadar zamada temizlik yapılmalı

Petek temizliğinin ortalama dayanım ömrü 2 yıl kadardır, bu süre zarfında herhangi bir ısınma problemi ile karşılaşmanız söz konusu değildir. 2 sene aralıklarla yaptıracağınız düzenli petek bakımı ile yaktığınız kadar ısınırsınız. İstanbul tesisat petek temizliği için bizi arayabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55