peteklerin temizlenmesi

Peteklerin temizlenmesi veya temizlik işleminin nasıl olması gerektiği hakkında bilgi yazısı içermektedir. Petek temizliği şebeke suyu kirliliğine göre en az 2 senede bir kez yapılmalıdır. Bir örnekle açıklayalım kısa bir tatil veya herhangi bi nedenden dokayı eve 2-3 gelmediğimiz olmuştur hepimizin eve döndüğümüzde rezarvuarın su akıtan yeri kahve rengi olmuştur , suyu açtığımızda su kahve rengi gelir ilk bir kaç saniye işte peteklerin tesisatı 2-3 gün değil yaklaşık 9-10 ay kapalı kalmaktadır. Bütün bu biriken maddeler tesisatın içine yer eder ve ısınma sorunlarına yol açmaktadır.Bunun için peteklerin temizlenmesi gerekmektedir.

kalorifer-petek-temizligi

Temizlik işlemi bireysel yolla yapmak imkansız denecek kadar azdır. Neden mi ? Bir camı silerken camsil kullanmanız gerekir , bir bulaşık yıkarken bulaşık deterjanı dolayısı ile peteklerin temizlenmesi de petek temizleme kimyasalı gereklidir. İyi ısıtmayan bir radyatörün alt kısmı soğuk olur bunun nedeni pisliklerin dip kısımlara yer edinmesidir ilaç sistemi bu pislikleri toz haline getirmektedir. İlaç tek başına bir temizlik işlemi için yeterli değildir yanında bir basınçlı petek temizleme makinesi şarttır.

Basınçla birlikte tüm pislikler makine sisteminin kazanında toplanarak etraf kirlenmeden petekler sökülmeden bir temizlik işlemi yapılmaktadır. Petek temizliğinin süresi yoktur tesisatın içindeki duruma göre uzun ya da kısa sürebilmektedir. Anacak ortalama 45 dakika ile 90 dakika arasında işlem sona ermektedir . Merkezi sistemler için durum daha farklı olacaktır çünkü belli bir hat başı olmadığından peteklerin tek tek sökülüp temizlenmesi söz konusu olabilir. Detaylı bilgi için lütfen iletişim bilgilerimizden size en yakın servis noktamızla irtibata geçiniz.

İlgili Arama Başlıkları

  • Peteklerin temizliği
  • Kalorifer peteklerinin temizliği

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55